Produkowane w Polsce

Darmowa wysyłka od 100 zł

Bezpieczne dla skóry

30 dni na darmowy zwrot

Jak wybrać najlepsze prześcieradło na materac 160×200?

Komfort naszego snu, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Wybierając pościel na nasze łóżko warto zatem postawić na lepszą jakość. Warto pamiętać również o odpowiednim doborze prześcieradła. Chyba nie ma niczego bardziej irytującego w nocy niż zawijające się prześcieradło. Jak zatem dobrać odpowiednie prześcieradło, które w nocy nie będzie się zwijać, a w ciągu dnia nie będzie brzydko zwisać z łóżka?

Estetyka oraz komfort

Rozmiar prześcieradła na, które się decydujemy powinien zależeć od rozmiaru naszego materaca. W przypadku materaca o wielkości 160×200, należy dobrać prześcieradło odpowiednie do tej wielkości. Na rynku dostępne są dwa główne typy prześcieradeł – z gumką oraz bez. Wymiary wybranego prześcieradła różnić się będą w zależności od tego, jaki rodzaj wybierzemy.

Prześcieradło bez gumki

Tradycyjnym prześcieradłem nazywamy te bez gumki, są to prześcieradła klasyczne, zazwyczaj w delikatnych, jasnych odcieniach, często wybierane np. do hoteli. Charakteryzują się eleganckim wyglądem, jednak wymagają częstego poprawiania. Są łatwe w prasowaniu, a ich założenie nie wymaga wielkiego wysiłku. Jak dobrać odpowiedni rozmiar prześcieradła bez gumki do materaca? Wyznacz dokładne rozmiary pamiętając o uwzględnieniu wysokości swojego materaca. W zależności od modelu oraz producenta prześcieradło 160×200 powinno być dłuższe o 15-30 cm.

Prześcieradło z gumką

Jest to rozwiązanie dla wszystkich osób, które w ciągu nocy często zmieniają pozycje snu. Prześcieradło wyposażone w gumkę zdecydowanie lepiej przylega do materacy, tym samym zmniejszając ryzyko zsuwania i zawijania się podczas snu. Decydując się na zakup prześcieradła z gumką warto idealnie dobrać rozmiar, aby nie dopuścić do fałdowania się nadmiernego materiału, czy zsuwania się, w przypadku zbyt małego rozmiaru.

Niezależnie od rodzaju prześcieradła, warto zwrócić uwagę na jego skład. Na naszej stronie Miluli.pl znajdziesz wszelkie informacje dotyczące zarówno prześcieradeł, jak i pościeli.