Produkowane w Polsce

Darmowa wysyłka od 100 zł

Bezpieczne dla skóry

30 dni na darmowy zwrot

Poznaj ekologiczne poszewki na poduszki!

kobieta zasypia w sypialni

Zdrowy sen to fundament właściwego funkcjonowania każdego człowieka. Jeżeli zdrowy sen możesz połączyć z dbałością o naturę to tym lepiej. Ostatnio modne stały się ekologiczne poszewki na poduszki. Najczęściej wykonane z materiału, który nazywa się bawełną ekologiczną. W praktyce tkanina ta różni się od tradycyjnej bawełny tym, że jej uprawa musi spełniać restrykcyjne zasady rolnictwa ekologicznego. Dzięki temu uzyskuje się pościel, która pozyskiwana jest w 100% z naturalnych składników. Razem z nami poznaj ekologiczne poszewki na poduszki!

Ekologiczne poszewki na poduszki – co to?

Bawełna ekologiczna to surowiec pozyskiwany poprzez uprawę zgodną z zasadami rolnictwa ekologicznego. Na chwilę obecną stanowi około 1% produkcji bawełny na całym świecie. Uprawiania jest w 22 krajach. Największymi producentami tego materiału są:
Indie,
Syria,
Turcja,
Chiny
Stany Zjednoczone.

Mocne strony bawełny ekologicznej

Ekologiczna pościel, a dokładnie jej produkcja charakteryzuje się zakazem stosowania środków chemii rolnej, czyli pestycydów oraz nawozów sztucznych. Dzięki temu nie jest szkodliwa dla środowiska naturalnego. Dodatkowo nie przyczynia się do wyjałowienia gleb, a także ich pustynnienia.
Bawełnę ekologiczną zbiera się tylko i wyłącznie za pomocą rąk. Dlatego jej pozyskiwanie jest czasochłonne i potrzebuje dużych nakładów pracy.

Pościel z bawełny ekologicznej

Ekologiczne poszewki na poduszki dostępne są w wielu wzorach oraz kolorach. Nie różnią się niczym od tych wykonanych z tradycyjnej bawełny. Podstawowym atutem ich użytkowania jest to, że nie przyczyniasz się do degradacji przyrody. Dlatego jeśli jesteś miłośnikiem natury na naszej planecie, zdecyduj się na ich zakup.

Ekologiczna pościel jest w pełni bezpieczna dla skóry. Nie podrażnia jej poprzez długotrwały kontakt, a także jest przyjemna w dotyku. Dodatkowo ten rodzaj bawełny jest oddychający, dzięki czemu sen będzie niezwykle komfortowy. Unikniesz pocenia się w nocy, poprzez odpowiednią wentylację powietrza przez ekologiczną poszewkę.