Produkowane w Polsce

Darmowa wysyłka od 100 zł

Bezpieczne dla skóry

30 dni na darmowy zwrot

Jak prać bawełnianą pościel?

jak często zmieniać pościel

Czy wiesz, że przesypiając zalecane 8h dziennie, w ciągu roku spędzasz aż 2920 godzin w łóżku? Szacuje się, że każdy człowiek przesypia prawie 1/3 swojego życia! Postaw na pościel odpowiedniej jakości i zagwarantuj sobie komfortowy sen.

Postaw na bawełnę

Wybór tkanin, z których powstają poszewki na kołdry i poduszki nieustannie się powiększa, nie zmienia to jednak faktu iż pościel bawełniana jest wciąż najpopularniejszym wyborem. Nic w tym dziwnego, bawełniana pościel to gwarancja wygody i komfortowego snu. Pościel zawierająca organiczne włókna sprawdzi się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych oraz osób, które cierpią na astmę lub alergię. Aby jednak pościel bawełniana na długo zachowała swoją wysoką jakość należy o nią odpowiednio dbać.

Jak prać bawełnianą pościel?

Nie ma żadnych przeciwwskazań do prania bawełnianej pościeli w pralce automatycznej.
Aby osiągnąć wysoki komfort snu i odpoczynku w pachnącej i czystej pościeli należy trzymać się kilku zasad:

  • Unikaj prania pościeli z innymi rzeczami
  • Pierz pościel po lewej stronie – zmniejsza ryzyko utraty i wyblaknięcia kolorów
  • Nie łącz ciemnej pościeli z jasną – uniknij zabarwień i szarzenia jasnej pościeli
  • Ustaw odpowiednią temperaturę i nie przekraczaj maksymalnej temperatury

Jeśli chcesz zadbać o maksymalny komfort podczas snu, pamiętaj o regularnej zmianie pościeli – zwłaszcza podczas infekcji oraz w okresie letnim, kiedy wysokie temperatury sprawiają, że nasze ciało szybciej się poci. Nie zapomnij o częstszym zmienianiu poszewki poduszki, pozytywnie wpłynie to na Twoją cerę, oraz kondycję włosów!

Pościel bawełniana – w ilu stopniach prać

To pytanie, od dawna zadawane jest przez wiele osób. Odpowiedź często znajduje się w zasięgu ręki – na metkach tekstylnych, które są dołączone do każdej pościeli. Przychodzimy jednak do was z pomocą i gotową odpowiedzią – bawełnianą pościel powinno się prać w przedziale 40-60 stopni. Pamiętaj, aby nie przekraczać maksymalnej temperatury prania, gdyż pościel bawełniana ma tendencję do kurczenia się!