Produkowane w Polsce

Darmowa wysyłka od 100 zł

Bezpieczne dla skóry

30 dni na darmowy zwrot

Szara pościel bawełniana – jak to dobrze skompletować?

jasnoszare poszewki na poduszki i pościel kobieta

W ostatnich latach bardzo dużą uwagę zaczęto przykładać do kompletowania pościeli. Chcemy aby nasze sypialnie charakteryzowały się schludnym, ale i przytulnym wyglądem cieszącym oko nie tylko nasze, ale również gości nas odwiedzających. Mówi się, że zachowanie czystości w sypialni gwarantuje większą organizację dnia codziennego. Powoli odchodzi się jednak od sterylnego, hotelowego koloru białego, a częściej za klasyk obiera się odcienie szarości. Jak zatem skompletować szarą pościel, aby wyglądała estetycznie i była praktyczna w codziennym użytkowaniu?

Przykładny komplet szarej pościeli bawełnianej

Za komplet pościeli zazwyczaj uważa się: prześcieradło, poszewkę na pościel oraz dwie poszewki na poduszki. Chcąc zachować estetykę wyglądu sypialni warto zatem zwrócić uwagę na takowe niuanse, które w ostatecznym rozrachunku bez dwóch zdań sprzyjają wyglądowi łóżka.

Aby pościel była dla nas wygodna w codziennym użytkowaniu, podstawową zasadą jest dopasowanie rozmiaru do naszej kołdry i poduszek. Nawet kilka centymetrów różnicy może bowiem sprawić, że komplet szarej pościeli będzie dla nas niewygodny. Na całe szczęście na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów, także nie powinno stanowić to większego problemu. Kolejną kwestią, na którą należy zwracać uwagę jest materiał, z którego jest wykonana pościel. Zdecydowanie odradzamy doboru produktów syntetycznych. Doradzamy wybrać pościel wykonaną z wysokiej jakości bawełny, która zagwarantuje przyjemny sen, a zatem również energię na cały dzień. Taką pościel można znaleźć w naszej ofercie: zobacz szary komplet pościeli bawełnianej.

Szara pościel dla każdego

Wydaje się, że kolor pościeli nie ma wpływu na jakość snu, jednak dobór kolorów nas otaczających jest tylko pozornie przypadkowy. Szary kolor określa bowiem potrzebę równowagi i wyciszenia bez manifestowania uczuć na zewnątrz. Ciemne odcienie szarego poprawia komunikację, wpływa na otwieranie się i prowadzenie merytorycznych dyskusji. Jest to kolor, na który decyduje się wiele osób wybierając pościel do sypialni. Warto pamiętać jednak, aby komplet pościeli do siebie pasował.

Jak to zrobić? Postaw na jeden, maksymalnie dwa odcienie szarej pościeli. Nie wybieraj wzorzystych pościeli i wzorzystych dodatków. Jeśli zdecydowałeś się na wzorzysty motyw pościeli, dodaj do niej jednokolorową narzutę oraz poduszki ozdobne w podobnym kolorze do narzuty, aby nie uzyskać przesadzonego efektu.