Produkowane w Polsce

Darmowa wysyłka od 100 zł

Bezpieczne dla skóry

30 dni na darmowy zwrot

Jak komplet pościeli wpływa na jakość snu?

kobieta i komplet pościeli

Wysoka jakość snu każdej nocy to jeden z tych elementów naszego życia, który wpływa bezpośrednio na zdrowie, poziom energii oraz samopoczucie. Na wspomnianą jakość składa się wiele czynników: odpowiednio dobrany materac, wygodna poduszka do spania, kojący zmysły wystrój sypialni, ale i sam komplet pościeli. Dlaczego dobrej jakości poszewki na kołdrę i poduszki mają aż tak duże znaczenie?

Komplet pościeli w trosce o piękny sen

Każdy z nas zna powiedzenie „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”. Tylko czy faktycznie zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo odnosi się to do naszej codzienności? W tym wypadku możemy potraktować je w 100% dosłownie! Wyposażenie naszej sypialni bezpośrednio wpływa na szybkość zasypiania, jakość snu, a także poziom wyspania się każdego poranka.

Zdrowy sen każdej nocy to prawdziwa układanka, której poszczególne elementy dotyczą diety, trybu życia i aktywności fizycznej. Duże znaczenie ma też sama sypialnia, czyli kolory ścian oraz mebli, materac, poduszki, czy komplet pościeli. To właśnie poszewki na kołdrę i poduszki znajdują się najbliżej naszej skóry. Przez całą noc otulają i dbają o nasze ciało, zatem warto dobierać je z głową. Jaką wybrać pościel, aby zadbała o piękny i spokojny sen?

Przede wszystkim odpowiedni rozmiar pościeli

Pierwszą kwestią związaną z doborem pościeli dbającej o wartościowy odpoczynek każdej nocy, jest dopasowanie kompletu do rozmiarów kołdry i poduszek. Za mała poszewka na kołdrę lub poduszkę nie pozwoli na równomierne rozłożenie wypełnienia, co będzie po prostu niewygodne. Wybrzuszona i nierówna kołdra czy poduszka rozprasza, a co za tym idzie, przeszkadza w szybkim zaśnięciu. Co ze zbyt dużą pościelą? Przede wszystkim wygląda nieestetycznie, zawija się i nie utrzymuje wypełnienia na miejscu. Przez to rano możemy budzić się przykryci jedynie delikatną warstwą poszewki.

Materiał kompletu pościeli wpływa bezpośrednio na jakość snu

Komplety pościeli wykonywane są z wielu różnych materiałów. W sklepach z tekstyliami sypialnianymi dostępne są komplety uszyte z jedwabiu, lnu, bawełny oraz bawełny z dodatkiem sztucznych materiałów. Należy pamiętać o tym, że materiał, z jakiego pościel została wykonana, ma nie tylko wpływu na jej wygląd, ale i miękkość, przepuszczalność powietrza, odprowadzanie wilgoci i bezpieczeństwo dla skóry.

Komplet pościeli z ekologicznej bawełny

Jaki materiał będzie najlepszym wyborem? Zdecydowanie najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest ekologiczny komplet pościeli wykonany z bawełny. Naturalne włókna zapewniają odpowiedni komfort, dbają o naszą skórę, a przy tym świetnie sprawdzają się niezależnie od pory roku. Bawełniana pościel cechuje się świetnymi właściwościami termoregulacyjnymi oraz poziomem odprowadzania wilgoci. Ma to ogromne znaczenie zarówno podczas chłodnych zimowych wieczorów, jak i upalnych wakacyjnych nocy. Co więcej, komplet pościeli z ekologicznej bawełny jest w 100% bezpieczny dla osób z wrażliwą skórą, alergików, ale i dzieci oraz niemowląt.

Dlaczego kolor pościeli wpływa na jakość snu?

Podczas zakupu kompletu pościeli musimy jednak wziąć pod uwagę nie tylko rozmiar i materiał, z jakiego został uszyty, ale także kolor. Poza dostosowaniem poszewki do panującego w sypialni wystroju należy również pamiętać o tym, że kolor pościeli może wpływać na szybkość zasypiania i jakość naszego snu. Jaki kolor i wzór powinniśmy wybrać do sypialni? Zdecydowanie najlepszą opcją będzie pościel gładka w uspokajających kolorach. Świetnie sprawdzają się naturalne barwy takie jak biel, szarości, odcienie zieleni oraz niebieskiego. Czego unikamy? Przede wszystkim kolorów pobudzających nasze zmysły, czyli przede wszystkim barwy pomarańczowej oraz czerwonej.