Produkowane w Polsce

Darmowa wysyłka od 100 zł

Bezpieczne dla skóry

30 dni na darmowy zwrot

Jak wybrać poszewki na poduszki?

oliwkowe poszewki na poduszki oliwkowy komplet pościeli

Poszewki na poduszki to jedne z najchętniej wybieranych tekstyliów domowych. Chociaż najczęściej znajdują się w sypialni, nie są czymś zupełnie prywatnym, dlatego bardzo ważny jest również ich estetyczny wygląd i ciekawy design. Powinny być wykonane z przyjemnych w dotyku, miękkich materiałów, które nie podrażniają skóry. Jednocześnie muszą pozostać wytrzymałe i odporne na wielokrotne pranie oraz codzienne użytkowanie. Wysokiej jakości poszewki na poduszki zapewniają bowiem wygodny i komfortowy sen, dlatego też warto poświęcić nieco czasu, aby wybrać produkty spełniające wszystkie nasze oczekiwania.

Postaw na bawełnę

Aby poduszka spełniała swoje podstawowe zadania warto dobrać do niej także odpowiednie poszewki. Poszewki na poduszki wykonane ze stuprocentowej bawełny cieszą swoich użytkowników niesamowitą miękkością i delikatnością dla skóry, nawet tak wrażliwej, jak skóra niemowlęca. Nie powodują podrażnień ani alergii, a w kontakcie z włosami nie przyczyniają się do ich elektryzowanie się. Bawełna jak powszechnie wiadomo jest jednym z najbardziej naturalnych włókien, które w całości pozyskiwane jest z roślin bawełny. Tkanina ta przez wielu producentów łączona jest z poliestrem i elastycznymi włóknami.

Utrzymanie bawełnianych poszewek w czystości nie jest trudne i wystarczy do tego stosowanie delikatnych środków piorących podczas prania w 40 stopniach Celsjusza. Takie poszewki doskonale znoszą mechaniczne pranie i suszenie, dlatego też nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje podstawowe zadania. Bawełna jest materiałem przewiewnym i oddychającym, dzięki czemu na długo pozostaje świeża oraz przyjemna w użytkowaniu, gwarantując spokojny i nieprzerwany sen.

Dobierz najlepszą poszewkę dla twojej poduszki

Bawełniane poszewki na poduszki od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Przede wszystkim cechują się one wysoką uniwersalnością. Są one wykonywane z naturalnych włókien, które nie posiadają w swoim składzie toksycznych związków. Oczywiście przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie należy sprawdzić skład. Im więcej sztucznych domieszek, tym gorzej. Polecamy wybierać te poszewki, które w swoim składzie mają najwyższy procent bawełny. Takie poduszki mogą być bez obaw użytkowane nawet przez osoby posiadające bardzo wrażliwą skórę, ponieważ są miękkie i nie powodują podrażnień, ani reakcji alergicznych. Nierzadko są one wybierane dla dzieci.

Dodatkowym atutem poszewek bawełnianych jest łatwość drukowania na niej różnorodnych wzorów, motywów oraz barw. Bez problemu, każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od upodobań.