Produkowane w Polsce

Darmowa wysyłka od 100 zł

Bezpieczne dla skóry

30 dni na darmowy zwrot

Dlaczego satynowa pościel jest złym wyborem?

Wybór pościeli ma ogromne znaczenie nie tylko dla wystroju naszej sypialni, ale również dla komfortu snu. Satynowe pościele wabią swoim blaskiem, bogactwem wzorów i kolorów, czyniąc sypialnię elegancką i luksusową. Jednak, czy taka pościel jest, aby na pewno, dla każdego?

Czym jest satyna

Satyna, nie jest rodzajem materiału, a jedynie rodzajem tkaniny atłasowej. Charakteryzuje się eleganckim splotem, dającym efekt połysku z jednej strony oraz matu z drugiej. To właśnie ten połysk sprawia, że tkanina ta kojarzy się z luksusem i elegancją. Warto jednak zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Najczęściej spotykana jest satyna bawełniana, rzadziej jedwabna. Te naturalne materiały są gwarancją wysokiej jakości wyrobów, jednak jak wszystkie naturalne rzeczy, są bardzo drogie. Często możemy spotkać odtwarzane w tańszy sposób, poprzez dodawanie sztucznych domieszek, materiały. Pamiętajmy jednak, że za ceną produktu idzie również jego jakość.

Nie wybieraj satyny, jeśli..

Niestety, mimo licznych zalet nie każdy może pozwolić sobie na satynowe pościele. Dużym minusem jest tu ich cena – tkanina ta nie należy do najtańszych, a dostępne na rynku kuszące cenowo podróbki nie posiadają jej właściwości i mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Również posiadacze zwierząt, chcąc ozdobić sypialnię pościelą z satyny bawełnianej powinni wziąć pod uwagę fakt, że ich pupile w łatwy sposób mogą zniszczyć tkaninę, zaciągając ją – konieczne więc będzie zamykanie drzwi do sypialni. Należy również pamiętać, że taki rodzaj pościeli pod żadnym pozorem nie nadaje się dla dzieci. Pościel satynowa jest dość “zimna” w dotyku, co wpływa na wychłodzenie organizmu. O ile latem możemy uznać to za plus, to zimą niestety może ona doprowadzić nawet do wychłodzenia organizmu dziecka, a to w konsekwencji może mieć złe skutki. Jeśli oczekujesz od pościeli, że będzie bardzo ciepła oraz zagwarantuje ci ciepło podczas bardzo zimnych nocy, wtedy warto rozejrzeć się za typowo bawełnianą pościelą, która będzie spełniać w 100% te wymagania.