Produkowane w Polsce

Darmowa wysyłka od 100 zł

Bezpieczne dla skóry

30 dni na darmowy zwrot

Zobacz jak korzysta się z bawełnianego zestawu poszewek

kobieta leży w seledynowej pościeli i poszewkach na poduszki

By Twój sen w nocy nasycony był komfortem i pełnym odprężeniem, istotnym elementem jest czysta pościel. Ludzie nie są zorientowani, jak często powinno się zmieniać poszewki. Jednak to fundament, ponieważ w pościeli rozwijają się bakterie szkodliwe dla alergików. Dobrze powleczona pościel to kolejna istotna kwestia. Dzięki temu sen zyskuje na jakości, a Ty lepiej odpoczywasz. Jak korzystać z bawełnianego zestawu poszewek? Przeczytaj nasz wpis, a wszystkiego się dowiesz.

Częstotliwość zmian pościeli

Jeśli chcesz odpowiednio korzystać z bawełnianego zestawu poszewek, pamiętaj o ich częstym zmienianiu. Jak częstym? Optymalnie jest zmieniać pościel raz w tygodniu. Dzięki temu nie pozwalasz rozwijać się drobnym bakteriom oraz roztoczom, które nie sprzyjają alergikom. 

Dbaj o czystość swojego łóżka, ponieważ w przeciwnym razie możesz nabawić się astmy lub innej infekcji dróg oddechowych. Przez niedbałość można narobić sobie niepotrzebnych kłopotów zdrowotnych. Zmiana poszewek to tak niewiele. 

Właściwe pranie poszewek

Bawełniany zestaw poszewek należy prać w pralce standardowo w temperaturze 60 °C. Dzięki temu pozbędziesz się zabrudzeń oraz niechcianych bakterii. Przed włożeniem poszewek do pralki zapnij guziki lub zasuń suwaki. Unikniesz uszkodzenia tkaniny w trakcie wirowania. 

Odpowiednia ilość to od 2 do 4 zestawów poszewek. Więcej może tworzyć zbyt duży bałagan. Po wyschnięciu poszewek najlepiej wyprasuj je i złóż do szafy. Dzięki takiej pielęgnacji bawełniane poszewki zachowają swoją świeżość i będą służyły Ci przez długi czas.

Powlekanie poszewek

W tym momencie najpopularniejszy jest bawełniany zestaw poszewek. Dlaczego?

  1. Materiał jest trwały i nie tak łatwo go uszkodzić.
  2. Cechuje się oddychalnością.
  3. Jest przyjemny w dotyku.

By właściwie korzystać z bawełnianego zestawu poszewek, należy go odpowiednio nałożyć na kołdrę oraz poduszki. Materiał powinien rozłożyć się na pościeli równomiernie, nie tworząc żadnych zagnieceń. Dzięki temu kładąc głowę na poduszkę i przykrywając się kołdrą, będzie Ci wygodnie i przyjemnie.