Produkowane w Polsce

Darmowa wysyłka od 100 zł

Bezpieczne dla skóry

30 dni na darmowy zwrot

Pościel jednokolorowa czyli minimalizm w sypialni

różowy komplet poszewek na poduszki

Sypialnia to bez wątpienia jedno z ważniejszych pomieszczeń każdego mieszkania. To właśnie tutaj rozpoczynamy i kończymy każdy dzień. Również tutaj relaksujemy się po ciężkiej pracy, śnimy, regenerujemy się podczas choroby, ale również budzimy się pełni energii na nowy dzień. Warto więc odpowiednio zatroszczyć się o to, aby nasza sypialnia była wyjątkowym miejscem, w którym przebywać będziemy z przyjemnością. Dlaczego warto rozważyć zakup pościeli jednokolorowej?

Komplet pościeli jednokolorowej – z jakimi wnętrzami najlepiej wygląda?

Podczas wyboru pościeli, każdy powinien kierować się własnymi, subiektywnymi preferencjami. Ostatnimi czasy wiele osób decyduje się na utrzymanie w swoim mieszkaniu minimalizmu. Polega on na zachowaniu gładkich materiałów, prostych kształtów, niewielu zdobień, czy wzorów. Pościel jednokolorowa bardzo dobrze sprawdza się w tego typu.
Wzorzyste tkaniny mogą zwyczajnie nie pasować do tego typu wnętrz, zaburzając tym samym panująca w nich harmonię. Jednolity kolor pościeli często wykorzystywany jest do podkreślania stylu aranżacji.

Nie jest to jednak jedyny wystrój do którego pasuje takowa pościel jednokolorowa. Poleca się ją również w mieszkaniach, gdzie dookoła znajduje się już dużo wzorów (np. gdy ściany sypialni pokryte są tapetą). Jednokolorowa pościel wprowadzi harmonię i spokój do takiego wnętrza, tym samym pozwalając skupić wzrok i uwagę na innych już wyraźnych elementach pomieszczenia. Taka pościel jednokolorowa może zarówno ożywić całą kompozycję poprzez wybór intensywnych kolorów, jak też wprowadzić stonowane, zbalansowane odcienie. Szeroka gama kolorystyczna pozwala bez najmniejszego problemu dopasować odcienie do każdego wnętrza.

Wybierz odpowiedni kolor oraz materiał

Decydując się na zakup pościeli jednokolorowej warto zwrócić uwagę na to z jakiego materiału została wykonana. W sypialni spędzamy znaczną część naszego życia i warto zadbać aby czas wypoczynku został spożytkowany w sposób jak najbardziej komfortowy. Szczególnie polecamy pościel bawełnianą, z uwagi na szereg jej pozytywnych właściwości, które przyczyniają się do polepszenia komfortu wypoczynku. Zapewnia ona doskonały przepływ powietrza podczas snu, wykazuje właściwości termoregulacyjne oraz świetnie odprowadza nadmiar